katedra

Wiadomości główne

Abp Wiktor Skworc odwiedził wspólnotę Cenacolo znajdującą się na terenie parafii św. Michała Archanioła w Krzyżowicach, która mieści się w dawnym klasztorze Sióstr Służebniczek w Boryni.

W dniu dzisiejszym (28 listopada 2016 r.) około godz. 18.30 zmarł ks. Benedykt Woźnica, emerytowany referent duszpasterski Kurii Diecezjalnej oraz dyrektor Księgarni św. Jacka

Wraz z początkiem Adwentu, w niedzielę 27 listopada, w Kościele w Polsce rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

To słowa, które skierował do braci górniczej metropolita katowicki podczas Eucharystii w intencji górników sprawowanej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu Zdroju. Do zebranych skierował apel wypływający z liturgii słowa dzisiejszej niedzieli: „Czuwajcie!”.

To słowa, które powiedział bp Marek Szkudło, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, podczas Eucharystii barbórkowej sprawowanej w kościele św. Pawła w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu.

Wszystkie wiadomości

Zapowiedzi wydarzeń

Zap Barborka
4 grudnia (niedziela)